Gezen Tavuk Yumurtası 10 Adet

8,00 TL

Kendi çiftliğimizden günlük taze gezen tavuk yumurtası
1
Sepete Ekle

Yumurtalarımız serbest gezen doğal yemlerle beslenen tavuk yumurtasıdır. Doğal ortamında gezinerek beslenen tavuklarımıza verdiğimiz yemler serbest gezen tavuklar için hazırlanan GDO’ lu ürünler içermeyen yemdir.


Neden Gezen Tavuk Yumurtası

                         
  • Gezen tavuk yumurtası normal yumurtaya göre 3 kat daha fazla E vitamini, 1,5 kat daha fazla A vitamini, 7 kat daha fazla beta karoten, 3 kat daha fazla omega3, 1/3’ü kadar kolesterol içerir.
  • Köy yumurtası en sağlıklı ve besin değeri yüksek yumurtadır. Çünkü köy tavukları özgürdür ve doğal yem ile beslenir. Tavuk çiftliklerindeki tavuklar, özellikle hızlı yumurtlamayı sağlayan suni yemler ile beslenir, besin değeri daha düşüktür. Köy yumurtası kadar sağlıklı olduğu asla söylenemez. 
  • Anne sütünden sonra insan ihtiyacı bakımından en zengin içeriğe sahip olan yumurta beslenmemiz açısından bu derece önemliyken; giyeceklerimizi seçerken gösterdiğimiz hassasiyeti, yumurtanın nasıl üretildiği konusunda da göstermeliyiz.

 

Nasıl Saklanmalı ?

Yumurtalarımız günlük taze olduğu için bayatlamadan çoktan tüketmiş olacaksınız. Güneş almayan serin yerde saklayabileceğiniz gibi, buzdolabınızda +4 °C de muhafaza edebilirsiniz.